E-POE JA TELLIMISKESKKONNA KASUTUSTINGIMUSED

Blessed Generations OÜ         
Juriidiline aadress: Kalda 7c-201,  Tallinn, Harjumaa 
Tel: 58754230 E või K 13:00-16:00 või e-post E-P :  kirjastus.blessed@gmail.com       
Registrikood: 14474799
SEB EE971010220273485222
Swedbank EE482200221069260097
Kirjastuse e-pood ei ole avatud füüsilisel kujul külastamiseks, vaid tellimusi saab edastada 2020.aastal virtuaalselt e-poes www.valguslapsed.com
Kirjastuse kaudu tellitud Tooteid on võimalik erandkorras kätte saada ka isikuliselt, leppides sellisel juhul eelnevalt kokku kättesaamise tingimused, aja ja koha klienditoega eeltoodud andmetel.           

 

ÜLDISED TELLIMISTINGIMUSED

Üldised tellimistingimused kehtivad kirjastuse Blessed Generations OÜ e-poe valguslapsed.com (edaspidi nimetatud Kirjastus) interneti kodulehel www.valguslapsed.com (edaspidi nimetatud Koduleht)  asuva raamatute ja teiste kaupade (edaspidi nimetatud Toode või Tooted) tellimiskeskkonna vahendusel (edaspidi nimetatud E-pood) tellimisel tekkivate õigussuhete kohta.

Lisaks käesolevatele üldistele tellimistingimustele reguleerivad Tellija ja Kirjastuse vahelisi suhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusnormid, kirjastuse klientide isikuandmete töötlemise kord (Privaatsus), saadaval https://valguslapsed.com/privaatsus/, E-poe Toodete hinnakiri ja väljakujunenud head tavad.

Käesolevate üldiste tellimistingimuste, privaatsuse ning kehtivate E-poe Toodete hinnakirjaga on võimalik tutvuda Kirjastuse kodulehel.

1. TOODETE TELLIMISE JA MENETLEMISE KORD

1.1 Toodete tellimiseks ei pea Tellija registreerima end Kirjastaja internetikeskkonna (edaspidi nimetatud Internetikeskkond) kasutajaks.

1.2 Tellija valib soovitud Toote(d), määrab iga Toote koguse, Toodete eest tasumise ning kohaletoimetamise viisi. Enne tellimuse lõplikku kinnitamist on Tellijal võimalik tellimus üle vaadata ning muuta esitatud tellimust. Pärast tellimuse üle vaatamist Tellija kinnitab tellimuse. Tellimust on võimalik esitada eesti, vene või inglise keeles.

1.3 Kõik E-poes näidatud Toodete hinnad on käibemaksuvabad, sest Kirjastus ei ole käibemaksukohustuslane.

1.4 Tellitud Toodete hinnale lisandub Toodete kohaletoimetamise tasu vastavalt Tellija poolt valitud kohaletoimetamise viisile.

1.5 Tellija poolt kinnitatud tellimuse eest on Kirjastusele võimalik tasuda internetipanga lingi abil, või krediitkaardi maksega või vastavalt pangaülekandega eeltoodud andmetel.

1.6 Tellija ja Kirjastuse vaheline tellimuse-leping loetakse lõplikult sõlmituks alles pärast seda, kui Tellija on esitatud tellimuse eest Kirjastusele Too(de)te eest tasunud.

1.7 Tellimus jõustub Kirjastuse poolt Tellijale Toote välja saatmisega peale Toote eest laekumise kinnitamisega.

1.8 Välismaale tellides kehtib erinev hinnakiri ning tarnetingimused võivad erineda. Välismaale tellimiseks on vaja esitada oma kirjalik soov ja taotlus kirjastusele aadressil kirjastus.blessed@gmail.com, mille järgselt vormistatakse kehtiva tarnehinnaga arve.

1.9 Vormistatud Tellimusi menelteb kirjastus (ning lähetab Tooted teele) kuni 5 tööpäeva jooksul peale Tellimuse eest tasumist.

1.10 Kui Tellimuses on Toode, mille puhul on reklaamitud välja teave, et tegemist on “On Demand” tootega ehk trükisega, mis trükitakse Tellija Nõudmisel, siis menetletakse tellimust 7-14 kalendripäeva peale Tellimuse esitamist ja selle eest tasumist. “On Demand” tellimused kogutakse kollektiivselt nädala raames kokku ning esitatakse Kirjastusele ja trükikojale kollektiivsele täitmisele.

2. TOODETE KOHALETOIMETAMINE

2.1 Tellitud Tooted toimetab Kirjastus Tellijale vastavalt Tellija poolt tellimuse esitamisel valitud viisile: kas Omniva pakiautomaadi kaudu, SmartPOSTi pakiautomaadi kaudu, Eesti Posti postkontorisse või kulleriga vastavalt Tellija poolt esitatud aadressile.

2.2 Kohaletoimetamise viisi valib Tellija tellimuse vormistamisel. Kohaletoimetamise hinnad on fikseeritud hinnakirjas, mis on Tellijale nähtav Tellimuse vormistamisel. Muudel juhtudel (nt välismaale tellimise puhul) kehtib erinev hinnakiri, mille saab teada Tellija, kui pöördub kirjastuse poole kirjastus.blessed@gmail.com

2.3 TOODETE KOHALETOIMETAMISE AEG:

2.3.1 Toode toimetatakse Tellijani E-poes märgitud aja jooksul. E-poes märgitud kohaletoimetamise ajad kehtivad ainult Eesti Vabariigi piires kohale toimetamisel. Välismaale kohaletoimetamise osas vaata punkti 2.6.

2.3.2 Tooted, millele on välja kuulutatud eeltellimise periood 2-4 nädalat, toimetatakse Tellijani peale väljareklaamitud eeltellimisperioodi lõppu.

2.3.3 Kui tellimus sisaldab Tooteid, mille tarneaeg on 2-4 nädalat, siis toimetatakse kõik Tooted Tellijale ühe pakina arvestades pakis olevatest Toodetest pikimat tarneajaga.

2.3.4 Tellimuste kohaletoimetamine toimub toodete puhul, kui on toote juures märge “Toode on saadaval”, üldjuhul (s.t. ilma erisusteta ja eriolukordadeta tarnivate firmade poolt) 5-7 päeva jooksul.

2.3.5 Tellijal on õigus küsida Kirjastuselt enda saadetisega seotud jälgimiskoodi, mille abil näeb saadetise teekonda.

2.4 TELLIMUSTE TÜHISTAMISE KORD

2.4.1 Kui Tellimus on esitatud Tellija poolt, kuid pole tasutud hiljemalt 3 kalendripäeva jooksul, on õigus Kirjastusel lasta lahti Tellimusega broneeritud toode ning tühistada Tellimus.

2.4.2 Kui Tellimus on esitatud Tellija poolt ning Toode on erihinnaga, kuid pole tasutud hiljemalt 1 kalendripäeva jooksul, on Kirjastusel õigus tühistada Tellimus ning mitte hoida kinni soodushinnaga Toodet.

2.4.3 Kui Tellija mingil põhjusel ei tasu tellitud Toodete eest ning Tellimus tühistatakse, kuid Tellija soovib endiselt tellitud toodet, tuleb Tellijal esitada läbi kodulehe uus Tellimus.

  • TOODETE KÄTTETOIMETAMISE VIISID

2.5.1 Omniva toob Toote(d) Tellija poolt valitud pakiautomaati Eesti piires kuni 1-3 tööpäeva jooksul, peale Kirjastuse poolset Tellimuse lähetamist lähtepakiautomaati või Omniva kullerile.

  •  Muude tingimuste puhul on tellimuse kohaletoimetamise aeg kuni 7-14 tööpäeva (v.a juhul, kui pakis sisalduvad välismaalt tellitud ingliskeelsed raamatud või pakk tellitakse välismaale või kui on tegemist On Demand tellimusega ehk nõudmisel trükisega). Tellimuse pakiautomaati saabumisel saadetakse Tellija mobiilile ja e-posti aadressile sõnum, mis sisaldab pakiautomaadi asukohta, lahtiolekuaegasid ja personaalset uksekoodi. Koodi sisestamisel pakiautomaadi puutetundlikule ekraanile, avaneb pakiautomaadi uks ning Tellija saab paki kätte. Saadetisi hoiustatakse tasuta Omniva pakiautomaadis 7 kalendripäeva alates sõnumi saatmisest Tellija mobiilile ja e-posti aadressile. 7 päeva möödumisel tagastab Omniva paki Kirjastusele. Kirjastus võtab Tellijaga paki kättesaamise osas uuesti ühendust ja lepitakse tellimuse täitmise osas eraldi kokku. Kui Tellijaga ei saada kokkuleppele või Tellijaga ei saada ühendust, kuulub tellimus tühistamisele, Kirjastusel on õigus hoida tellimuse summast kinni 4 € käsitlustasu ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.

2.5.2 SmartPOST toob Toote(d) Tellija poolt valitud pakiautomaati Eesti piires  järgmisel tööpäeval peale Tellimuse väljastamist lähtepakiautomaati või kullerile.

2.5.3  Muude tingimuste puhul on tellimuse kohaletoimetamise aeg kuni 7-14 tööpäeva, v.a juhul, kui pakis sisalduvad välismaalt tellitud ingliskeelsed raamatud või pakk tellitakse välismaale või kui on tegemist eeltellimisel oleva tootega või kui on tegemist On Demand ehk nõudmisel oleva trükise tellimisega.

2.5.4 Tellimuse pakiautomaati saabumisel saadetakse Tellija mobiilile ja e-posti aadressile sõnum, mis sisaldab pakiautomaadi asukohta, lahtiolekuaegasid ja personaalset uksekoodi. Koodi sisestamisel pakiautomaadi puutetundlikule ekraanile, vajadusel tellimuse eest kaardiga makstes, avaneb pakiautomaadi uks ning Tellija saab paki kätte. Saadetisi hoiustatakse tasuta SmartPOSTi pakiautomaadis 7 kalendripäeva, alates sõnumi saatmisest Tellija mobiilile ja/või e-posti aadressile. Väljastamata pakkide kohta saadetakse Tellijatele täiendavalt 2 meeldetuletussõnumit. Kui Te pole 7 kalendripäeva jooksul pakil järel käinud, kuulub tellimus tühistamisele, Kirjastus hoiab tellimuse summast kinni 4 € käsitlustasu ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.

2.6 TELLIMINE JA KOHALETOIMETAMINE VÄLJASPOOLE EESTI VABARIIKI

2.6.1 Kirjastus pakub võimalust tellida raamatuid väljapoole Eesti Vabariiki. Välismaale tellimiseks tuleb saata kirjalik tellimisesoov emailile kirjastus.blessed@gmail.com, edastades lähteriigis oleva pakiautomaadi asukoha aadressi (nt Soome) või  täpse ja korrektse tarnaadressi (nt kulleriga tellides) koos korrektse kontakttelefoni numbriga, Tellija Ees- ja Perekonnanimega. Vastavalt tellimise soovile ning sihtkohale täpsustab Kirjastus välismaale tellimise hinnakirja ning saadab Tellijale tellimuse eest arve. Olenevalt riigist kulub tellimise täitmiseks 7-30 tööpäeva.

2.6.2 Väljaspoole Eesti Vabariiki tellimuse kohaletoimetamise hinnad on fikseeritud Omniva kodulehel.

2.6.3 Juhul kui Kirjastusel ei ole võimalik tellimust Tellijani toimetada Tellijast tulenevatel põhjustel, siis kuulub tellimus tühistamisele, Kirjastus hoiab tellimuse summast kinni Tellimuse tagastamisega seotud kulud ning tellimuse eest tasutud summa jääk tagastatakse Tellija arveldusarvele.

3. TARBIJA ÕIGUS TELLIMUSEST TAGANEDA

3.1 Tarbijast Tellijal (edaspidi nimetatud Tarbija) on õigus Toodete tellimusest põhjust avaldamata taganeda alates tellimuse tegemisest kuni Toodete kätte saamisele järgneva 14 kalendripäeva jooksul. Tagastatud tooted peavad olema kasutamata! (Raamatute puhul ilma avamise, murdmise, kasutamise jälgedeta, puhtad ja esindusliku taasmüügi välimusega). Vastasel juhul on õigus Kirjastusel keelduda kasutatud Toodete tagasivõtmisest ning hüvitamisest.

3.2 Tellimusest taganemiseks peab Tarbija Kirjastusele esitama kirjalikult, e-posti teel kirjalikult ühemõttelise taganemisavalduse vabas vormis.

3.3 Tellimusest taganemise avalduses peab Tarbija näitama ära pangakonto numbri ja pangakonto valdaja nime, kuhu kanda tagastatav raha. Sularaha tagasimakseid ei teostata.

3.4 Kui tarbija on kaupa kasutatud või kahjustatud, vastutab tarbija tagastamisele kuuluva asja halvenemise korral asja kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest. Nimetatud summa arvatakse maha tarbijale tagastatavast summast. Tarbijal tekib vastutus, kui ta on asja kasutanud muul viisil, kui on vaja asja olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Tarbija võib tagastada Tooted Kirjastusele sihtkohta: Keila Smartpost Itella pakiautomaat, Harjumaa, kontaktides toodud telefoninumbrile. Tarbija kannab tellimusest taganemisel Toodete tagastamise kulud.

3.5 Kirjastus tagastab taganemisavalduse kättesaamisel tarbijale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel.

3.6 Digitaalseid tooteid (sh e-raamatuid) tagastada ei ole võimalik vastvalt Võlaõigusseadusele.

4. REGISTREERUMISE KORD

4.1 Praegusel 2020.aastal ei ole tellimuste esitamiseks vaja Tarbijal registreerida end kodulehel püsikliendiks.

5. TELLIJA ÕIGUSED

5.1 Tellijal on õigus tellida Tooteid E-poes Kirjastuse poolt sätestatud hinnaga ja fikseeritud tingimustel.

5.2 Tellijale saadetav Toode peab olema korrektne ja komplektne ning vastama Kirjastuse poolt fikseeritud tingimustele.

5.3 Tellijal on õigus esitada Toote tellimust ja Toodet ennast puudutavaid pretensioone Kirjastusele elektroonselt aadressil kirjastus.blessed@gmail.com. Kuue kuu jooksul Toote Tellijale üleandmise päevast ilmnenud puuduste osas eeldatakse, et puudus oli olemas Toote üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus Toote või puuduse olemusega. Tellija peab teatama Toote lepingutingimustele mittevastavusest Kirjastusele kahe kuu jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada. Tootel puuduse olemasolu korral asendatakse Toode sama tootega, välja arvatud juhul kui vastavat Toodet ei ole enam müügil. Kui vastavat Toodet enam ei ole müügil, siis Tellija valikul Toode asendatakse või müügileping lõpetatakse ja tagastatakse Tellijale Toote maksumus.

5.4 Tellijal on õigus Toodete tellimusest taganeda vastavalt punktile 3.

5.5. Tellijal on õigus Toote lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele.

6. TELLIJA KOHUSTUSED

6.1 Tellimuse vormistamisel on Tellija kohustatud esitama tellimuse teostamiseks vajalikud andmed: ees- ja perekonnanimi, täpsed tarneaadressid või tarnaandmed (tänav, maja nr, korteri nr, postiindeks, linn/asula/ või küla/maakond), kontakttelefon ning ka e-posti aadress.

6.2 Juhul, kui Tellija ja Toote saaja on erinevad, peab Tellija esitama punktis 6.1. fikseeritud andmed ka saaja kohta.

6.3 Juhul, kui Tellija esitatud andmed on vigased ja/või mittetäielikud ning ei vasta punktis 6.1. fikseeritule, ei garanteeri Kirjastus Toote tellimuse nõuetekohast täitmist. Võimaluse korral võtab Kirjastus Tellijaga ühendust, et täpsustada vigaseid või mittetäielikke andmeid.

6.4 Tellimuse vormistamisel kinnitab Tellija, et on nõus käesolevates üldistes tellimistingimustes sätestatud tingimustega ning kohustub neid täitma.

7. KIRJASTUSE ÕIGUSED

7.1 Kirjastusel on õigus muuta käesolevat Üldiseid tellimistingimusi ilma ette teatamata avaldades uued kehtivad tingimused Internetikeskkonnas.

7.2 Kirjastusel on õigus igal ajal ette teatamata muuta E-poes olevate toodete Hindasid, avaldades uue hinnakirja Internetikeskkonnas.

7.3 Kirjastusel on õigus tellimuse aktsepteerimisest loobuda või tellimuse täitmisest loobuda, näiteks kuid mitte ainult, juhul kui hinnakirjas on avaldatud ekslikult vale hind.

7.4 Kirjastus ei taga, et raamatu autori poolt koostatud raamatu sisu kirjeldus vastab Tellija arvamusele raamatu sisu kohta.

7.5 Juhul, kui Tellija ei täida käesolevate üldiste tellimistingimustega talle pandud kohustusi, ei garanteeri Kirjastus tellimuse jõustumist ja/või nõuetekohast Toote saatmist.

7.6 Juhul, kui Tellija ei täida maksekohustust korrektselt, on Kirjastusel õigus avaldada Tellija andmed maksehäirete registris.

8. KIRJASTUSE KOHUSTUSED

8.1 Kirjastus kohustub Tellijani toimetama korrektse ja komplektse Toote(d).

8.2 Kirjastus kohustub vastu võtma ja dokumenteerima kõik Tellija pretensioonid.

8.3 Kirjastus kohustub Tellija pretensiooni lahendama 21 kalendripäeva jooksul juhul, kui pretensiooni põhjused on Tellijast mittesõltuvad. Juhul, kui pretensiooni põhjus on Tellija põhjustatud, peab Tellija selle koheselt kõrvaldama.

8.4 Kirjastus kohustub ekslikult sisestatud tooted või hinnad esimesel võimalusel eemaldama ja vigased tellimused tühistama.

8.5 Kirjastus kohustub välja vahetama Toodete praakeksemplarid. Kirjastus vastutab üksnes tootmisvigade jm puuduste eest, mis olid olemas Toote üleandmisel Tellijale.

8.6. Kõik pooltevahelised vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui kokkuleppele ei jõuta ja tellija soovib jätkata kaebuse esitamisega, siis on tellijal õigus pöörduda:

8.6.1 Tarbijakaitseameti Tarbijavaidluste komisjoni poole aadressil Pronksi 12, Tallinn 10117, e-post: info@tarbijakaitseamet.ee. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada tarbija ja ettevõtja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi, mida pooled ei ole suutnud lahendada kokkuleppe teel. Kaebuse läbivaatamine komisjonis on pooltele tasuta. Avalduse saab esitada aadressil: https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/tarbijavaidluste-komisjon/esita-avaldus-komisjonile.

8.6.2 Tarbijavaidluste internetipõhise vaidluste lahendamise ODR-platvormi vahendusel https://ec.europa.eu/consumers/odr/. ODR-platvorm on mõeldud eelkõige, kuid mitte ainult, piiriüleste vaidluste lahendamiseks, mis võimaldab tarbijal lihtsamalt leida konkreetse vaidluse lahendamiseks sobiva vaidluste kohtuvälise lahendamise üksuse teises liikmesriigis;

Küsimuste tekkimisel helistage E või K kell 13-17:00 vahel kirjastuse telefonil 58754230 või kirjutage e-posti aadressil E-P kirjastus.blessed@gmail.com

Blessed Generations OÜ       
20.04.2020.a
Kõik õigused kaitstud.

Kasutustingimused on allalaetavad PDFina siit: