“Vanasõna ütleb, et “Kui Sul pole julgust teistele öelda seda, mida julged neist ilma juuresolekuta uhkelt ja vaenukalt kritiseerida tagaselga, siis pole vaja üldse ka tagaselga rääkida”.

Vanasõna ei valeta. Kõik tuleb välja. Ja tänapäeva internetiajastus lausa nimeliselt ja detailselt… Interneti Akaši kroonikad…?

Või nagu ütles minu kadunud vanaema: “Kui seltskonnas ei viibi isik, kellest parasjagu (taga)räägitakse, siis see on nagu argade lammaste rinnule tagumine ilma hundi juuresolekuta ehk ilma inimeseta, kes saaks end julgelt kaitsta. Ja siis määgivad lambad oma lugulaulu. Sellised arutelud ei vii kuhugi, vaid kulutavad kohaolijate arukat aega. ”

Jälgigem siis, mis mustrid-kombed-uskumused on ja mida ütleme-mõtleme. Või proovigem vähemalt, eks. Lapsed vaatavad pealt ja õpivad meite pealt!

Ja ega vaimsus, see ei tähenda siis võltsi alalhoidlikkust. Küll  lugeja saaks säänset seebiooperit, kui kuuleks, mida Eesti tuntumad vaimsed seljataga üksteisest üldse räägivad. Äkki peaks seda huumorit täitsa detailselt ja nimeliselt korra vahelduseks pakkuma? Siis jäävad ära igasugused üldised plähmimised.

Ja kes on üldse vaimne inimene kaasaegses ühiskonnas, kus sõna “vaimsus” tähendab paljude jaoks “pühalikkust” ?
Kas see, kes valgustunu või kes lihtsalt sündinud vaimus…?

Varsti läheb põnevaks ja eks on aeg võtta blogijast Mallukast õppust ning vahelduseks tuua detailselt ja juhtumipõhiselt ja nimeliselt päevavalgele kõik kõik kõik see, mida on mõndade vaimsete humoorilise vihakandja  varasalvest  kuuldud ja nähtud. Kellele huumoriks, kellele selgituseks. Inimesed tavaliselt ei usu enne, kui on toodud nimelised ja sisulised juhtumid… Ja siis iga osaline tunneb ise ära, mida temast on räägitud”.

#Valguslapsed toovad valguse päevavalgele

www.valguslapsed.com