Skip links

Tuju muutus = esimene teadlik märk sageduse langemisest

Tuju muutus – esimene kiiresti tajutav märk meie seisundi ehk sageduse muutumisest.

Teadlike laste kõrvalt ei saa jääda lapsevanemana mitteteadlikuks.  See kehtib tegelikult iga täiskasvanu, iga indiviidi kohta. Meil on vaba valik otsustada, kuidas me ühes või teises situatsioonis otsustame käituda ning reageerida. Kuid selleks, et me ei laskuks liigselt äärmusesse, nn must auku, mingite emotsioonide, situatsioonide, mõjutuste või isikute mõjul, on vaja meeles pidada ja ka meelde tuletada teatud asju.

Otsustasin natukene kirjutada sellest igapäevasest aktuaalsest teemast, mis meid vähemal või rohkemal määral igaüht puudutab – meie igapäevane seisund, milles viibime, kulgeme, elame, loome.

Palju räägitakse “sagedusest”, “kõrgest sagedusest , madalast sagedusest”. Need, kellele on terminid võõrad, soovitan enda jaoks kasutada lihtsustavaid sünonüüme – seisund, tunnetus. See on peaaegu see, mida nimetatakse eesti keeles “tujuks”, kuid tegelikult mitte päris. Tujukus on seotud rohkem emotsioonidega, kuid emotsioonid on seotud omakorda tunnete ja meie seisundiga – meie lainepikkusega, konkreetse energiaga, mis pole mitte kunagi püsiv, vaid pidevas dünaamilises muutuses.

Kuna 2018 toob väga äkilisi ja üles-alla kõikuvaid energiaid kaasa, siis ei pääse ei üle ega ümber sellest, milliseid mõjutusi nende kõikumised inimestele tavaelulisel tasandil kaasa toovad.

Eesti keeles öeldakse „Mul läks tuju ära…“ või lapsed ütlevad „Mul on halb tuju“.
Sest “Tuju” on esimene märk reaalselt sellest, et inimese energiakehades on toimunud sageduse muutus.
Meie seisundi langedes, (kui me teadlikult midagi ette ei võta) pääsevad ligi meile erinevad madalasageduslikud energiad, olendid, nende läbi mõjutused, mis eluliselt väljendub ütluses „Astud vasaku jalaga voodist välja ja iga järgnev halb asi toob veel hullema sündmuse enda järel.. nagu veereks mäest alla, allakäik“.
Ei tohi unustada kõige tähtsamat – seda langust saab teadlikult peatada ja muuta!

Kas olete märganud, et niipea, kui hakkad tormijooksul liikuma intensiivselt tõusuteel, tunned end järjest rõõmsamalt, õnnelikumana ja paremini, võivad aegajalt ilmuda teele isiksused, kes nagu kiilu tahaksid teisse lüüa, et su voolavust pidurdada? Et teid siis tagasi (sageduses) alla virutada?
Justkui nagu väljaulatuv naelapea, mis on ebaproportsionaalselt välja ulatunud ning tuleks kaelapidi tagasi kinni lüüa. Kes teeb parasjagu lennukat äriplaani, sellele öeldakse, et pole ta nikerdis väärt ühti. Kes õitseb ja särab, sellel sajab äkki ootamatult mingi tüli kaela.

Selle kohta on inglise keeles tabav väljend „bring you down“ ehk siis „ alla tooma“ , mis pole antud kontekstis seotud mitte reaalsusesse või „maapeale“ tagasitoomisega, vaid lihtsalt teise inimese seisundi või tuju rikkumine kellegi teise poolt. Tuju muutus viitab koheselt seisundi muutusele, mis on kohene märk sageduse muutumisest.

Hiljuti jõudis minuni üks arukas naisterahvas, kes kurtis, et tema kõige lähedasem – väljavalitu, pikaajaline elukaaslane, kes peaks kõige kallim, armastatum ja hoitum inimene olema, omab regulaarselt kommet end aegajalt täielikult minetada, et siis naist emotsionaalseks prügikastiks pidada. Hea koht, kuhu peale koduuksest sisseastumist kõik allasurutud viha ja rahulolematus töökeskkonnast või isiklikust elust välja valada. Maandus läbi vulgaarse sõnavara, et oma musta energiaga teine inimene üle valada, et iseend seejärel paremini ja kergemini tunda.
Naine, kes nõu tuli küsima, tundis muret, et millist eeskuju see väikestele peres kasvavatele lastele jätab ning mida ta tegema peaks.

Tihti unustame me sellises situatsioonis kogedes ära kõige olulisema – kes olen Mina.
Kas ma olen see ropp sõna ja emotsioon, mida väljendati või jään ma Iseendaks?

Pea meeles: Sinu suunas saadetud iseloomustatud halvad sõnad, mis on öeldud teise poolt emotsioonis ning mõistmatuses, mitte sügavas arusaamises ning leppimises, ei tee Sind halvemaks. Need öeldud sõnad teevad Teda inetumaks. See näitab, milline tema ise on – milline see ütleja tegelikult on sisemuses.
Sina ei ole teise emotsioon. Sina ei ole teise tuju.

Sa oled Sina Ise, oma kõige tõelisemas ja puhtamas olemuses.
Ole, kes Sa oled. Las teine pildub miine, Sina ole kivimüür.
Ega ta pikalt üksi vaidlusmängu viitsi pidada. Kui väljas sadab pussnuge, siis selle all asudes on mõttetu õigustada või vabandada, sest rahe alla astudes ehk sõtta astudes, sajab see mõlemale peale. Kusjuures, psühholoogid on kindlaks teinud, et isiksused, kes on kogenud traumeerivaid kogemusi lapsepõlvest, on kannatavas ohvrimeelsuses kiiremad ja altimad omaks võtma negatiivseid kommentaare enda suunas, sest harjumuslikus süütundes ei adu nad, et öeldu pole mingil määral objektiivne ega tõsi.

Sina ei ole teise isiku poolt antud iseloomustus.
Sina ei ole teise inimese poolt antud hinnang.
Isegi siis, kui see on väljendatud 100% Sinu isiksuse suunas kirjeldades.
Kui kellegi kohta kirjutatakse 100 ühikut head või vähem head hinnangut/arvustust, siis kas ta muutub neiks kõigiks korraga samaaegselt, võttes endale egotasandil mitu isiksusekihti? Mitu identiteeti? “Mida rohkem meeldin”, seda rohkem kihte on? Püüdes samastuda kõige sellega, mis tema ego parasjagu toidab?

Me kipume siin programmidest ja automaatreaktsioonidest kubisevas maailmas alluma ja juhinduma oma elus mustrist „Olen see, mida minust arvatakse. Kui mulle öeldakse, et ole ilus ja käitu hästi, siis selle poole ma püüdlen ja seda ma olen. Kui mulle pannakse „like“, tunnen end hästi. Kui öeldakse, et olen paha laps, paks ja kole, siis nii ma end süüdi tunnen, pahasti“?

Kui ma sellele naisterahvale antud mõttekäiku teadvustasin, siis ta sõnas endamisi: „ Pagan, aga ma ei saa isegi enam oma lapsele öelda „Käitu ilusti ja ole hea laps“, sest nii ma ju sunnin ja käsin teda olema minu tahte järgi. Mitte, et ma ise laseks lapsel lubada olla nii nagu ta on, nagu ta soovib“.

Viimane on suur õppimise ja aktsepteerimise koht kõikidele lastevanematele oma laste puhul, eriti nendel, kes üritavad laste olemust murda ja vägisi tahuda neist oma unistuste realisatsiooni „wunderkid“ fenomeni näol.
Ei, see ei tähenda, et kui laps keelamata-käsimata jätta, et ta peaks olema koheselt „halb“ oma käitumiselt, aga ta saab olla „vaba“, ilma peale surutud mentaliteedita.

Vastasel juhul võtamegi omaks ühisteadvuse poolt genereeritud ja meie unikaalse isiksuse suunas saadetud hinnangud, iseloomustused, energiad. Nii kaotame me oma tõelise olemuse, mattes selle kiht-kihi haaval võõra identiteediga, lõputute püüdlustega TEISTE heaks. Süsteemi jaoks. Süsteemile alludes. Ühisteadvusele alludes.

Mina olen mina. Sina oled Sina oma pühaduses, mida ma austan kogu oma lugupidamisega Sinu vastu, kui Inimolendisse, kes on võrdne Looja Maal.
Ja iga väline sõna – see iseloomustab Ütlejat endit. Arvustajat.

Kuna me väljendame verbaalsete sõnadega oma tundeid või emotsioone (mis on kaks täiesti erineva lainepikkusega peenenergia kogumit), siis tasub arvestada, et väljenduse taga peituvad energiad, mis reedavad meie olemuse ning meie tõelise seisundi kohta.

Nii, nagu on öelnud ka Ingvar Villido „Sina ei ole emotsioon. Emotsioon pole Sinu tõeline olemus“. Lisaksin siia: veel vähem oled Sa teise emotsioon.

Ma ise praktiseerin igapäevaselt eluviisi, et võtan tänuga vastu KÕIK. Ma ei kerja otseselt „kannatusi“ ega õppetunde, aga ma ka ei karda neid. Ma ei pelga, ei lükka ära, ei viili, ei hiili kõrvale.

Sest mul on tekkinud möödunud aastal läbitud katsumuste tõttu väga suur usaldus Looja vastu. Iga asi siin elus on omal kohal. See on mõistmine ja aktsepteerimine, milleni jõudmine südame tasandil võttis mul aega ja mõistmist.

Märkasin, et sel hetkel, kui ma jõudsin TÕELISE aktsepteerimiseni iseendas, kadusid kui tinatuhka ära osad suured semud, tuttavad ja sõbrad mu ümbert. Teatud suhted kadusid, kuid siis naasesid peale laagerdumist puhtamalt ja uues võtmes. Osad sidemed katkesid ning jäidki täielikult lõpetatuks. Osad suhted asendusid. Kuid ühte ma märkasin ja tajusin – mida rohkem ma tundsin Usaldust iseenda Vaimu ja Looja suhtes, seda avatumaks läks tee ja seda vabamaks muutus loomine.

Neile, kes on suhtes, kus teine pool kipub aegajalt vähe krõbedamate inetustega kostitama, lausuksin ma nii : Tõeline armastus, see TÕELINE ligimese armastus, mis on tingimusteta!, täis austust oma lähedase ja kallima vastu, nii ei teeks. Kui tunned, et see kogemus on (olnud) liiast, siis täna seda, mis iganes põhjusel see situatsioon Su ellu on tulnud, täna seda ning tee rahu ja lõpp sellega iseendas. Seejärel taotle oma lõplik visioon, kuhu Sa jõuda soovid ning ära karda muutusi, mis võivad peale seda aset leida. Ära karda ka seda, kui Sinu ümbert kaovad ära inimesed, kes Sind halvasti kohtlevad, mõtlevad või iseloomustavad. Inimene, kes Sind sõna otseses mõttes energeetiliselt alla tõmbab ja naudib „ärategemist“, ei teeni Sinu kõige kõrgemat hüvangut. Ta on lihtsalt üks õppimisekoht – aga küsimus on – kui kaua lased Sina end õpetada?

Ja pealegi – negatiivsusest ja rahulolematusest täidetud inimest oma elus kinni hoides, ei tekita me vaba kohta positiivsele ja armastava inimese saabumiseks. Enne tuleb teha vaba koht ning piisav ruum energeetiliselt, siis füüsiliselt.

Minu jutt puudutab just negatiivseid ja häirivaid emotsioone. See ei tähenda, et me peaks endas salgama tunnete või emotsioonide tundmist, kuid me peame neid teadvustama. Ning tegema tarke valikuid, väljendades ühte või teist viisil, et teisi mitte teadlikult kahjustada, allutada, ebasobilikult mõjutada.

Ära karda ja võta vastu kõik, kui vähegi julged, kuid pea meeles – klammerdumise taga peitub hirmumuster, kartus jääda ilma millestki või kellestki.

Kõiksus, kallis Looja Teadvus, olen ääretult tänulik selle eest, kes ma olen, kus ma täna olen ja kuidas ma täna elan.”

Õnnistust ja valgust, armas teeline!

 

Näopooled.jpg