Skip links

Vaimse ja energeetilise maailma ohud

Vaimse ja energeetilise valdkonna ohud ehk kui teele satuvad hundid lambanahas.

“Vaimne areng ja enda spirituaalne avardamine on viimasel ajal sõnapaarid, mida kuuleb kõikjalt järjest enam, justkui oleks tegu mingisuguse moehaiguse või trendiga. Selles valguses võib nii mõndagi ette tulla-  helget ja kaunist, aga ka ebameeldivat. Ükskõik, kui algaja või edasijõudnud Sa oled, tahaksin lihtsalt südamele panna, et Sa valiksid hoolega, milliste vaimset laadi inimestega Sa lävid ja mida Sa oma isiklikust eluvaldkonnast jagad. On selliseid, kes Sinust hoolivad ka siis, kui ümberringi lasub kriis. Kuid on ka selliseid, kes ei pruugi mõelda sugugi õnnistavalt ja heatahtlikult.

Käesoleval aastal on kuidagi eriti tihti hakanud kõrvu erinevatelt tuttavatelt ja ka minu vastuvõtul käinud inimestelt sarnaseid kaebuseid – on kedagi väga „vaimset“ isikut usaldatud ning siis saadud petta nii valusasti, et ei osata mingeid järeldusi enam teha.

Mõni isik (neid on täitsa mitmeid), kes on käinud tervendusseansil ning üks-ühele lausa öelnud „Reiki (või Access Bars või teine või kolmas tervendusmeetod) on mõjutatud ja saatanast energiatervendusmeetod. Ma käisin ühe inimese juures seansil ja nägin, kuidas seal inimene manas negatiivsete olendite keskel ja püüdis mu kehasse halbu energiaid suunata.“

Siis, kui ma olen olukorda uurinud, olen aru saanud- ei, mitte reiki ega terve energiatervendusmeetod pole saatanast, vaid konkreetselt antud seansil juhtus “midagi” (teatud soodsatel põhjustel) või oli tegijas asi. Inimene, kes tegeleb energiatööga, on justkui aken. Energiaaken. Nüüd sõltub tema teadlikkusest ja professionaalsusest, kui kaitstult, osavalt või suunatult ta energiatega tegeleb.

Ja siis on veel sellised vaimsed isikud, kes teadlikult ning reaalselt kahjulikke protseduure läbi viivad. Kuna selliseid kurtmisi on viimasel ajal nii palju olnud, siis ma ei saa enam üle ega ümber sellest teemast ja lihtsalt pean korra avaliku postituse tegema, kuigi mulle sugugi teiste hurjutamiste teemad ei meeldi ja ma negatiivsusele keskenduda ei taha.

Teate, aastaid aastaid tagasi oli mina ka selline heausklik ja huumoriga pooleks öeldult kergelt heatahtlik naiivitar, mis puudutas erinevate vaimsete inimestega kokkupuuteid. Ma arvasin, et kui inimene nimetabki end nii vaimseks ja tegeleb igasugu uhkete vaimsete asjadega, käib kuskil selgeltnägemise koolis või tegeleb joogaga või tunnistab, et vaimselt arendab end intensiivselt, siis ma eeldasingi, et vaimsus tähendab oma Vaimuga lähendumist, rohkem hingeteele liikumist, mis peaks tähendama ka puhtamale ja valgustatumale teele siirdumist. Kuid ma eksisin.
Kuniks ma sain väga olulise ja tugeva õppetunni, mis sundis mind oma printsiipe ümber korrigeerima ja roosad prillid energiamaailmas eest ära võtma. Kõiksus tõi mu teele ette juhtumeid, kus ma lihtsalt pidin enda sinisilmsuse tahaplaanile tõstma. Omaenese kaitseks. Ma kohtasin vaimseid isikuid, kes teadlikult soovisid oma jõudu teiste peal kahjustavalt proovida. Miks ? Et mingisugust egopõhist rahuldust saada. Nagu ütles kord mind juhendanud meisterõpetaja ühe sellise isikuga kokkupuute peale: „See on egopõhine loomine, piiratud loomine. Hoia sellistest isikutest eemale. Nad on piiratud võimetega ega ise ka arene“.

Kui ma olen oma tuttavatele, kes siis kurtnud ühte koma teist, selgitanud, et kõik siin maailmas ei ole must-valge ja vaimne isik ei tähenda kohe et ta päris pühast vaimust tegeleks, siis mõni on küsinud mu käest vastu: „Aga kuidas see võimalik on, et keegi teisele teadlikult halba tahab? Ta peaks ju teadlik olema! Vaimne! Ma ei usu seda… Kõik inimesed on head… “

“No võib ikka tahta küll”, ütlen ma. Mis siin imestada. Ei maksa nii naiivne olla. Kättemaksujanu on näiteks selline tume ja kahjulik energia, mis inimesi paneb murdma igasuguseid heatahtlikkuse piire. Inimeses kehastunud püha vaimolemus, puhas Looja energia, ongi heatahtlik..armastav ja lahke. Aga kui inimese ego ja tema automaatreaktsioonid domineerivad ja juhivad inimkeha mõistustasandil ning käitumiselt, siis on Vaimul ainult pealtvaataja koht ja ei maksa imestada, et see inimene ühte või teist korda saadab.

On sekte, kes ohverdavad täiskasvanuid ja on sekte, kes ohverdavad lapsi ja rasedaid. Igasugu hulle on maailmas. Sina vaata, et Sa enda spirituaalsel teekonnal õiged isikud enda ümber koondad – need, kes sisimas tõeliselt resoneeruvad Sinuga. Ja kui midagi väga kriibib või kuskilt signaalid ilmuvad ja Kõiksus häirekella lööb, siis tõesti ei maksa silmi kinni pigistada märguannete ees.

Kui ma olen neist asjust  hoiatanud, siis mulle ikka mõni ütleb: „Ma ei usu sind. Sa räägid nii üldiselt. Too mõni näide“. Ehk siis millegipärast usuvad mõned inimesed ainult siis, kui ma juhtumipõhiselt toon reaalelulisi näiteid, mis on päriselt sündinud.

Mu teele on sattunud igasugu isikuid. On olnud isiklik kogemus ühe vaimse särava isikuga, kes väliselt väga paljudele mõju avaldas. Kaunis inimene, kelles oli helgeid jooni ka, aga aeg-ajalt käis ta ikka väga sügavates kõikumistes ära ja mingid sügavad lahendamata rahutused tema seest võimust võtsid, nii et ta neid teiste peal välja elas. Ise väga vaimne inimene pealtnäha, aga üks hetk võis ta kogu oma vihaga ja tahtejõuga manada nii, et teistele kahju soovis. See tähendas siis vihahoos kättemaksmist ning energiatöö tegemist nii, et püüdis mõjutada kellegi keha või lausa mingi reptiilja olendi külge sidus energeetiliselt (kes teavad, siis selline teguviis lagundab ja haigestab inimese keha). Kui muidu ta rääkis, et armastab inimesi ja kõike siin Maal, siis teine hetk jälle uhkeldas, kuidas ta turismireisil kellele vaese külaelaniku äri pankrotti saatis kättemaksust või kellegi pereliikme ülemuse energeetilise töötlemise tagajärjel haiglasse saatis – ärategemise eesmärgil. Sest see inimene ei suutnud valitseda oma ego. Oma kihku ja kirge aegajalt inimestega konkureerida, võistelda, kätte maksta või ära teha. Inimesed, kes liiga tihti kiruvad seljataga teisi isikuid –vaevlevad hoopis ise komplekside käes. Kas pole kahtlane, et isik, kes koguaeg konkurente siunab ja muudkui kurdab, et teda kopeeritakse ja temalt infot varastatakse, hoopis ise vaevleb nende samade asjade all? Selle naisterahvaga läksid minu teed lahku, aga ta tõesti oli üks huvitav isiksus. On seda tüüpi vaimseid isikuid, kes peavad ainult endi tegemisi ja asjaajamisi õigeks ja teiste kõikide omasid valedeks. Tema oli sinna viimasesse klassi.

Olen kohanud oma teel isikut, kes pidas iga õpetajat ja teist turul tegutsevat vaimset isikut ülevõetuks. Küll olid kõik tema endised õpetajad ülevõetud ja kliendid olid ka ülevõetud. Ka minu armsat meisterõpetajat, kes mind aastaid juhendanud, nimetas ta küll ülevõetuks ja kaaperdatuks, sest õpetaja ei tunnistanud teda enam oma õpilaseks. Peale seda see vaimne isik ringist väljatõugatuna niivõrd vihastas, et hakkas muidugi sellest tuntud Õpetajast väga halbu jutte rääkima, kuidas tema praktikatel varastatakse energiat ja hingeosasid… Rääkis oma loengutel, et keegi tema juurde ei läheks. Kadedus ja konkurents on nii piiravad energiad. Selle asemel, et koostööd teha, loobivad vaimsed isikud üksteisele kaikaid kodaratesse…

Võõraste energiate poolt ülevõtmine on väga tõsine teema – see ei ole nii, et kui klient mingisuguse vale küsimuse küsib ja rumalana näib, et ta siis kohe ülevõetud oleks. See ei ole nii, et kui keegi Sulle midagi ebameeldivat ütleb, siis on kohe teine inimene ülevõetud.

On ka selliseid isikuid, kes teie, kui kliendi ees on sõbralikud ja aupaklikud, kuid seljataga klatšivad niisama nagu tavalised saunamoorid. Tean isikut, kes tihti oma meditatsioonides väljendas kõigile, et suhtub neisse kui võrdsesse, aga siis, kui õhtu oli käes ja kliendid läinud, helistas ta mulle regulaarselt ja tegi maha oma kliente ja vastuvõtul käinud isikuid. Mõtlesin pikalt, et kuidas ta saab inimestega tegeleda, kui ta tegelikult neid sisimas ei armastanud, kui iga vähegi algajamat ja teistsugust osalejat hurjutas, kuidas mõni „lammas“ norsata või magama julges jääda, kuidas mõni „vaimupuudega“ isik talle rumalaid küsimusi julges saata (kuigi oli täitsa terve inimene) ja igasugused muud humoorikad lood, mis kõnelesid sellest, et see inimene oli ise väga tasakaalust väljas ja lihtsalt lasi iga väiksema asja peale oma rahu rikkuda. Kui püüdsin talle selgeks teha, et ka alustaja küsimus on küsimist väärt, sest see inimene ju liigub oma teadlikkuse teele ja teda tuleks tunnustada hoopis julguse eest, et ta küsis, siis teavitas, et ta ei salli lolle silmaotsaski ja inimesed on ikka temaga võrreldes nii madala teadlikkusega. Mul oli raske mõista, et kuidas võib seljataga teha maha oma kliente ja külastajaid, kui nad toovad Sulle leivaraha… Ja uskuge, mu kõrvad on palju kuulnud ja karastunud, et mul hakkaks omal ebameeldiv, kui ma kõik asjad, mida ma olen kuulnud, välja tooks… Rääkides sel üldse leivarahast, siis mõne inimese jaoks on 20 eurot väga suur väljaminek ühe õhtu eest, lausa terve pere päevane toiduraha, ja ma isiklikult tänan südamest iga inimest, kes on võtnud vaevaks näiteks mind varasemalt kuulama tulla ning panustama ka osaluse eest.

Ja kui te käite kellegi vastuvõtul, siis valige palun hoolega, mida te jagate ja kellele te jagate.

Kui ma Vianna Stibali all õppimas käisin, siis mulle nii meeldis see, mida ta esimese asjana ütles: „Isegi mu abikaasa ei tea sellest, mida ma tööl teen. Ma tulen koju ja ma ei räägi talle, keda ma kohtasin või kes mu juures käis. Mis jääb vastuvõturuumi, jääb ruumi“. Rõõmustasin niiväga, kui seda kuulasin, sest olen juhindunud täpselt samast põhimõttest. Muidugi ma jagan lugusid, (nn anonüümsed õpetlikud kogemused oma tööst ja kokkupuudetest ning kui on erilood, st ei ole mitme inimese peal kordunud, vaid üksikisikute juhtumid, siis olen inimeselt enne ka loa selleks küsinud). Ka minu igapäeva elu näeb selline välja –et ega ma eriti ei laterda oma tuttavatele ja lähedastele sellest, mida ma näen, kuulen või teen. Pigem heidavad mu sõbrannad ja pereliikmed mulle pidevalt ette, et mul ei jagu nende jaoks aega, et oma tegemistest jagada. Aga mida siin ikka jahuda. Ütlen teile ausalt, isegi mu abikaasa ei tea, mida ma päeval vastuvõtul kellegagi rääkinud olen. Mu abikaasa näeb, et ma lähen ära kuhugi ja tulen tagasi, aga seda – kellega ma kohtusin või mis mured mulle usaldati – need ei pea temani jõudma. Isegi anonüümselt mitte. Aga tean inimesi, kes on nii uhked, et üks või teine isik ta vastuvõtus käis ja siis räägitakse siin väikeses Eestis kõik välja. Ja vaene klient ei teagi, et tema konfidentsiaalne info ei jäänud mitte neljasilma vahele, vaid levis edasi – lausa nimeliselt.

Jällegi on sellised asjad osadele isikutele nii suur üllatus kuulda ja teada saada, aga mõistate – kõik need asjad on reaalselt juhtunud ja ma ei too näiteid fantaasiavallast. Mul on jällegi olnud isiklik kokkupuude ühe spirituaalse isikuga, kes inimeste konfidentsiaalseid asju ei hoidnud saladuses. Kõik eravastuvõtus räägitud asjad kanti välja ees- ja perekonnanime kaudu koos isiku eraelulise infoga küll raseduse või haiguste või pereprobleemide kohta. Ma ei pahandanud ta peale tollal, sest ta küsis palju nõu, arutas ning analüüsis ning olin tollal lihtsalt vaikiv kuulaja ja muidugi ma ei helistanud neile isikutele, et öelda „Kas te teate, just see, mis te eile selle inimese juures rääkisite, see nüüd kanti välja“. Samas oli jällegi kahju, et see inimene suud ei osanud pidada. Ma lihtsalt taandusin. Ning ta leidis omale uue inimese, kellele siis samuti kõik kohtumised ja kokkupuuted ette kanda. Lõpetasin selle inimesega lävimise, sest üks hetk hakkavad sellised isikud ka meile endile mõju avaldama. Kuid muidugi juhtus nii, et kui meie teed lahku läksid, siis peale seda hakkas ta muidugi ka mind kohe ülevõetuks ja kurjaks konkurendiks nimetama, kes infot temalt “varastab ja kopeerib”, kirjutades minust laimujutte ja läkitades oma kuulajaskonda valeinfot minust. Kuigi ma polnud käinud ei tema meditatsioonides, ega polnud käinud kuulamas tema loengutel …  Hoidsin vaistlikult neist eemale, sest see vaimne inimene armastas avalikult inimesi nuhelda oma blogis ja ennast ohvriks teha. Mida siis ikka teha sellises olukorras, kui inimene ise on nii teadlik, aga armastab vaenata.. Lihtsalt andestada. Andestama tema tegudele ja sõnadele.

Osadele inimestele on täiesti OK, kui nende asjad välja räägitakse. Mina isiklikult selline ei ole. Ma olen alati öelnud, et mis on öeldud Marile, on öeldud Marile, mitte Tiidule. Ja kui ma tahan, siis ma ütlen ise Tiidule otse. Ja ma lähtun samast põhimõttest ka oma töös, kuna tegelen üha rohkem inimestega. Mul on lihtsalt oma eetika ja omad printsiibid vaimses sfääris tegutsedes. Ja ma hoian eemale igasugustest mõjutatud energiatest ja vahenditest. Mulle pakub naudingut mõte, et ma olen võimeline oma tööd tegema puhtalt Looja energiaga läbi enda (kanaldamise) ning oma käte- ja peaga – mõtteenergiaga.

Kes on sukeldunud vaimsusesse, see teab, et antud valdkond pole ainult üks kaunis helge kirgas lillepidu. See kätkeb endas igasuguseid ohte ja lõksusid. Kõik säravad ja pilkupüüdvad inimesed, kes teie teele satuvad ja püüavad Sulle muljet jätta, et nad hoolivad Sinust, ei pruugigi Sinust tegelikult hoolida, vaid soovivad lihtsalt oma leivaraha kuidagi teenida.

Eestis on olnud ka juhtumeid, kus šamanistliku rituaali ajal, kus osalesid ainult noored naised, kutsus šamaan kohale ühed väga võikad allilma olendid, kes siis taime mõju all olevate naiste kehadesse ronisid ja neid rüvetasid. See oli täiesti teadlik koostöö ja „energiamüük“ allilma tegelastega, et siis noore elujõulise naise energiat vahendada. Teatud taimede mõju all olev inimene käitub hoopis teisiti ning on nagu aheldatud teatud sagedusse, kuid muidugi ta näeb, kes ta ümber liiguvad ning mida nad teevad. Selliste kokkupuudete tagajärgedel löövad välja hiljem tõsised haigestumised, naistehaigused, raseduse katkemised või viljastumisprobleemid (antud juhtumi puhul need olendid olidki just teatud tüüpi naiste loome- ja seksuaalenergia jahil).

Augustikuus jõudis minuni teave juhtumist, kuidas üks väga vanas eas välismaal tegutsev tuntud meesšamaan (kelle all ka eestlased käivad oma ritriite tegemas), valib oma  sihtrühmast välja ohvri, kellega siis teatud riitus läbi teha (jällegi millegipärast noor naine), et tema energia endale saada. Ja kui see teguviis (teadlik teise inimese eluenergia äravõtmine ning endale kohaldamine, et ise pikemalt elada) välja tuli, ütles ta lihtsalt muiates, et temal on kuidagi vaja noorena püsida ja teda teiste kriitika ei huvita.  Ühesõnaga, see maailm ongi lihtsalt kirju ja omas mõttes hull – ning kõik, kuhu on juurde kleebitud „vaimsus“ või „spirituaalsus“ ei tähenda kohe, et see kannaks Sind valgusesse. Rääkimata sellest, et energiatööd ja vaimseid tehnikaid valdavad isikud oskavad omaenda astraalkehaga teise inimese füüsilisse kehasse siseneda, et sealt siis energiat kaaperdada…

Palun ole tähelepanelik, kelle seltskonnas Sa liigud, kelle all Sa õpid, keda Sa kuulad, kelle juhiste või õpetuste järgi Sa toimid. Kas Sinu spirituaalsel teekonnal on tekkinud seis, kus Sa täiesti automaatselt ja autoritaarselt kuulad kellegi teise tõde? Või võtad Sa infot omaks alles siis, kui oled selle sisemiselt läbi töödelnud oma uskumuste baasil? Või kas Sa oled inimene, kes julgeb teiste vaimsete õpetajate või isikutega vaielda, kui Sul erimeelsus väljaöeldud infos tekib? Või oled Sa inimene, kes info ebakõla suhtes vaikib ning arvab, et ju ise oled eksinud?

Soovitan jälgida, missuguste „varjatud“ omadustega on teid juhendavad vaimsed isikud, siis teate selle inimese tõelist olemust. Rahuseisundis olles oskab iga inimene olla naeratav, südamlik ja heatahtlik, kuid tõeline loomus tuleb välja ebastabiilses olukorras. On nn isikud, kes ütlevad, et nad on vaimsed, aga vihastavad kohe iga väiksemagi asja peale. Inimlik ning igapäevaeluline, kuid siiski mitte jällegi ülimalt kõrge ega vaimne. Siis ei maksa end ka ultravaimseks nimetada. Taotlege selgust, et seda infot kiiresti teie enda hüvanguks näeksite või kogeksite isikute puhul. Mina annan tihti taotlusi uusi lähedasi tutvusringkonda vastuvõttes: „Kõiksus. Palun, et selle inimese kõik heledad ja tumedad isiksuseomadused, mis tuleksid välja 10 aasta jooksul, saaksid ilmsiks selgelt ja arusaadavalt selle inimesega juba 3 kuu jooksul. Tänan“.

Mõtle palun ka eelnevate  küsimuste peale ning kui midagi tundub Sinu jaoks vale, siis sel on ka oma põhjus.

Igal inimesel on omad helged kaunid jooned. Ja need rikastavad meid. Kuid igaüks meist tegeleb ka oma vaevaliste pooltega, püüdes murda oma kahjulikke harjumusi või mõttemalle. Neid ei maksa eirata. Need on olemas, kuid iga inimese asi on oma pimedus muuta valguseks.

Ma soovisin paar aastat tagasi väga tõeselt ja reaalselt nägema hakata ja teate, esialgu hakati mulle näitama kõige tumedamaid sündmuseid ja situatsioone, inimeste tegelikke käitumisi ja varjatud harjumusi, mida nad seljataga korda saadavad. See oli nii jube, nägin ainult koledusi, ei tahtnud isegi uskuda, et need juhtumid inimeste vahel reaalselt toimuvad. Olin sel hetkel pettunud ja kaotasin korraks usu inimestesse, sest nägin, kui kiskjalikule tasemele võis inimene langeda… Siis ma õppisin koos selle „tumeda poole“ teabega inimesi uuesti armastama. Ning minu teele hakkas järjest rohkem ilmuma heledaid inimesi. Osade kohta tahaks öelda “Inglid inimkehas”. Tingimusteta armastamise õppimise protsess kestab minus veel senini, sest inimesi on igasuguseid … ning tihti lööb minus enne õigluse ja ebaõigluse tunne välja, enne kui suudan kurjategija poole soodsa pilguga vaadata. Eriti, kui mingid teod puudutavad lapsi ja nende kahjustamisi…

Ja et see postitus väheke helgema noodiga lõpetada, pean ma kindlasti esile tooma  ka selle, et tõeliselt helge ja spirituaalne inimene võib olla kõige tavalisem inimene üldse. Ta ei pea kandma guru nime ega olema valgustunud. Olen kohanud oma teel selliseid väga väga heledaid, üdini helendavaid ja siiraid inimesi, kes ei ole omandanud omale vaimse õpetlase tiitlit, neil pole välja käia ka diplomeid ega tunnistusi – aga nad on kõige lihtsamad ja tavalisemad pereinimesed. Nii vaimsed, nii intuitiivsed, nii teadlikud! Nii heatahtlikud, täielikult liikunud oma hingeteele. Kuid täiesti tavalised inimesed meie endi keskelt… Vaat’, see on imetlusväärne!

Suur tänu Sulle Su helenduse eest!

Ja palun olge siis tähelepanelikud, mis puudutab energiamaailma ja vaimsust !

Sina ole ise enda Õpetaja!   Kõik teised olgu vaid juhendajad ja suunanäitajad !

Õnnistust ja valgust Su teele!”

A.

Leave a comment

Name*

Website

Comment