Osalesin hiljuti ühes toredas projektis vabatahtlikuna, eesmärgiga maalida avalikult kasutatavale pinnale erinevaid kodumaiseid taimi.
Otsustasime kaaskunstnikuga jätta teadlikult maalimata kõiksugused tuntud ja kuulsad lillede kuningannad (roosid, liiliad jt), et tuua tähelepanu hoopis meie enda tagasihoidlikele kodumaistele väetaimedele. Nii sündisid taiesele vägihein, litterhein, ussikeel ja teised sõbrad.

Peab ütlema, et looduses esinevate õigete toonide jäljendamine oli paras väljakutse.
Hetkel, mil on antud ülesandeks jäljendada võimalikult tõetruult looduse loomingut, võib alles süvitsi taimede detaile uurima hakates märgata nende eriti keerukat ülesehitust- õite järjestust, lehtede paiknemist ja pungade asetust.
Siit ka mõtteainet vanematele, kes lastega koos vahel joonistavad ja oma lapsi arendada tahavad. Kui lapsed joonistavad muru, siis juhtige laste tähelepanu detailidele. Enamasti joonistavad lapsed muru lihtsalt roheliste säbruliste triipudena, kuid kui õpetada last märkama päris muru, hakkab ta märkama ka murus peituvat ristikut, litterheina ja hiirekõrva.
Looduse märkamine ja selle tõetruu jäljendamine arendab laste loovust ja kunstilist eneseväljendust tunduvalt ulatuslikumalt, arendades lapses vaatlusvõimet, keskendumisvõimet ja eristamisvõimet.
See on hea ülesanne teile koos teha. Võtke paber ja värvid ning minge koos loodusesse. Valige välja üks osakene maapinnast, mida vaatlema hakkate ja võimalikult detailselt üles joonistada proovite. See ülesanne võib olla väga huvitav, sest üsna pea märkate, et ükski taim ei ole identne teineteisega.